Vyhľadávanie

Kontakt

Privát Štôla
Jozef Bendžala, č.: 1005, 059 37 Štôla, Slovensko

Tel. / Fax : 00421 52 77 45 229
Mobil: 00421 905 196 087

privatstola@gmail.com

Pozývame Vás užiť si letnú alebo zimnú dovolenku na Slovensku v malebnej obci Štôla pod Vysokými Tatrami

Všetky generácie navštevujú Vysoké Tatry

Vysoké Tatry, vďaka svojmu unikátnemu prírodnému prostrediu poskytujú návštevníkom po celý rok množstvo oddychových aktivít, vhodných pre každého, od najnáročnejších športovcov, až po seniorov a rodiny s maloletými deťmi. Vysokohorská turistika, horolezectvo a lyžovanie v tejto ponuke prevažujú, no okrem nich je tu ešte priestor pre veľa ďalších rekreačných činností, ako je jazda na horskom bicykli, jazdectvo paragliding, plávanie, či rafting.

Sú najkrajšou oblasťou cestovného ruchu na Slovensku s ideálnymi podmienkami na vysokohorskú turistiku, horolezectvo, lyžovanie, na rekreáciu a na liečbu niektorých chorôb. Vysoké Tatry sú najvyšším a najsevernejším pohorím v celom 1200 km dlhom oblúku Západných Karpát. Majú rozlohu 260 km štvorcových.

Najvyšším vrchom je Gerlachovský štít, ktorý má výšku 2655 m. n. m. Nachádza sa takmer v strede pohoria. Vysoké Tatry sa vyznačujú vzácnou vysokohorskou flórou a pestrosťou rastlinných spoločenstiev.

Prvé správy o horských výpravách, ktoré boli zamerané len na estetické poznávanie, pochádzajú zo 16 storočia. Študenti z Kežmarského lýcea chodili do Tatier na exkurzie spojené so zberom prírodnín. V roku 1615 traja študenti, ktorých viedol Dávid Frolich vystúpili na Kežmarský štít. Je to prvý historicky doložený výstup na tatranský štít. Rozvoju turistiky bránila malá prístupnosť do oblasti Tatier. No, keď sa rozvinula sieť chodníkov a možnosti prístupu do oblasti, výrazne stúpol počet turistov.

Ročná návštevnosť po 2. svetovej vojne bola 20 000 osôb, ale v osemdesiatych rokoch to boli už 4 milióny. V súčasnosti sú Vysoké Tatry turisticky jednou z najnavštevovanejších oblastí Slovenska.